Birkaç Kolay Adımda Ananas Nasıl Kesilir?

İlk yapmanız gereken şey, doğru ananas almanız gerekiyor. Koyu sarı-turuncu tonda sert, sert olmayan bir ananas arayın. Meyvenin kokusuna ve sesine dikkat edin – eğer olgunlaşmışsa, hastalıklı tatlı kokusu olmamalı veya içi boş bir ses olmamalıdır.

 

Sonraki 1-3 gün içinde yemeyi planlıyorsanız, tüm ananasları tezgahın hemen üzerinde saklayın. Raf ömrünü uzatmak için buzdolabında 5 güne kadar saklayın.

 

1. Adım: Uçlarını Kesin

ananas nasıl kesilir adim1
adım 1

 

Üstünü kesmek, sert ve sivri yapraklarla temkinli olmak için keskin bir şefin bıçağı veya tırtıklı bir bıçak kullanın. Sonra ananasın tabanını keserek düz durmasını sağlayın.

 

Adım 2: Ortadan Kes
ananas nasil kesilir adim2
ananas nasıl kesilir adım 2

Ananası kesme tahtasının üzerine koyun ve dümdüz ortada dilimleyin.

3. Adım: Çekirdeklerini  Çıkart
ananas nasıl kesilir adım 3
ananas nasıl kesilir adım 3

 

Her seferinde bir yarısı alarak, ananasın özünü belirleyin – ananasın liflerinin çekirdekten uzağa çapraz olarak hareket ettiğini görürsünüz. Bir tarafa, bir tarafa doğru çapraz olarak kesin. Ananasın diğer yarısı ile tekrarlayın.

 

Adım 4: Dilimleyin
ananas nasıl kesilir adım 4
ananas nasıl kesilir adım 4

Bir kez özdeşleştiğinde, ananas yarılarını ikiye böldü, toplamda dört çeyrek elde etti. Her çeyrekte küçük dikey dilimler kesin.

 

Adım 5: Dikenli kısımlarından çıkarın
ananas nasıl kesilir adım 5
ananas nasıl kesilir adım 5

Ananasın her çeyreğindeki kabuğu kesin. Ananas ananas bir kaseye aktarın ve servis yapın! Meyve salatası dışında düşünün – favori tatlıları ve kokteylleri bir ananas garnitürüyle tamamlayın.

Bir önceki yazımız olan Ispanak Nasıl Tüketilmeli? Ispanak Faydaları Neler? başlıklı makalemizde çiğ ıspanak, Ispanakın Açısından Faydaları ve ıspanak hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Limon Diyeti Zayıflatır mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir