Birkaç Kolay Adımda Ananas Nasıl Kesilir?

Anasayfa > Diyet ve Beslenme > Birkaç Kolay Adımda Ananas Nasıl Kesilir?

Birkaç Kolay Adımda Ananas Nasıl Kesilir?

İlk yapmanız gereken şey, doğru ananas almanız gerekiyor. Koyu sarı-turuncu tonda sert, sert olmayan bir ananas arayın. Meyvenin kokusuna ve sesine dikkat edin – eğer olgunlaşmışsa, hastalıklı tatlı kokusu olmamalı veya içi boş bir ses olmamalıdır.

 

Sonraki 1-3 gün içinde yemeyi planlıyorsanız, tüm ananasları tezgahın hemen üzerinde saklayın. Raf ömrünü uzatmak için buzdolabında 5 güne kadar saklayın.

 

1. Adım: Uçlarını Kesin

 

Üstünü kesmek, sert ve sivri yapraklarla temkinli olmak için keskin bir şefin bıçağı veya tırtıklı bir bıçak kullanın. Sonra ananasın tabanını keserek düz durmasını sağlayın.

 

Adım 2: Ortadan Kes
ananas nasil kesilir adim2

ananas nasıl kesilir adım 2

Ananası kesme tahtasının üzerine koyun ve dümdüz ortada dilimleyin.

3. Adım: Çekirdeklerini  Çıkart
ananas nasıl kesilir adım 3

ananas nasıl kesilir adım 3

 

Her seferinde bir yarısı alarak, ananasın özünü belirleyin – ananasın liflerinin çekirdekten uzağa çapraz olarak hareket ettiğini görürsünüz. Bir tarafa, bir tarafa doğru çapraz olarak kesin. Ananasın diğer yarısı ile tekrarlayın.

 

Adım 4: Dilimleyin
ananas nasıl kesilir adım 4

ananas nasıl kesilir adım 4

Bir kez özdeşleştiğinde, ananas yarılarını ikiye böldü, toplamda dört çeyrek elde etti. Her çeyrekte küçük dikey dilimler kesin.

 

Adım 5: Dikenli kısımlarından çıkarın
ananas nasıl kesilir adım 5

ananas nasıl kesilir adım 5

Ananasın her çeyreğindeki kabuğu kesin. Ananas ananas bir kaseye aktarın ve servis yapın! Meyve salatası dışında düşünün – favori tatlıları ve kokteylleri bir ananas garnitürüyle tamamlayın.

Bir önceki yazımız olan Ispanak Nasıl Tüketilmeli? Ispanak Faydaları Neler? başlıklı makalemizde çiğ , Ispanakın Açısından Faydaları ve hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Ispanak Nasıl Tüketilmeli? Ispanak Faydaları Neler?

Benzer YazılarYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?