Cilde ve Saça İyi Gelen 3 Etkili Besin

Yaz mevsiminden kış mevsimine geçtiğimiz bu sonbahar döneminde hem ruhumuz hemde cildimiz ve saçlarımız oldukça etkilenir. Özellikle mevsimsel değişimden dolayı, saçlarda dökülme, yıpranma, hacimsiz ve mat bir görünüm oluşurken, cildimizde ise kurumalar, pul pul olmalar, kırışık oluşumu gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz.

Hem kendi sağlımızı hava şartlarına karşı korumak, hem de cilt ve saç bakımımız için yediğimizde içtiğimize dikkat etmek gerek. Peki, saça ve , nelerdir, diye soracak olursanız, hemen sizlere cilde ve saça iyi gelen 3 süper besinden kısaca bahsedelim.

Avokado

saça ve cilde iyi gelen 3 süper besin

Son zamanların en popüler yiyeceği olan Avokado içerdiği E vitamini ve yağlar sayesinde bir taraftan cildinizi nemlendirirken, bir taraftan da cildinizin kurumasını önler.

Ceviz

cevizin faydaları

Bildiğiniz gibi cilt elastik bir yapıya sahiptir. Cilt elastik yapısını koruması içinde omega 3 ve omega 6 yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı en iyi karşılayan besinler arasında ise ceviz yer alır.

Brokoli

brokolinin cilde faydaları

Bir taraftan cilt kuruluğunu, bir taraftan da kırışıklıkları önlemek adına yeteri miktarda brokoli tüketmenizi tavsiye ederiz. Brokoli bünyesinde bulundurduğu A – C vitaminleri ve çinko gibi mineraller içermektedir.

Saç ve Cilt Sağlığınızı Korumak İçin

√ Mevsimine uygun meyve ve sebze tüketerek hem saç hem de cilt bakımı için gerekli olan antioksidan, vitamin ve mineralleri alışmış olursunuz.

√ Vücudunuzdaki toksinleri atmak için günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Cilde Faydalı Bitkiler ve Doğal Tarifler başlıklı makalemizde cilde iyi gelen bitki yağları, doğal tarifler ve güzellik trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Depresyona Yakalanmamak İçin Neler Yapılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir