Çörek Otu Yağı Aç Karnına İçilir mi?

Çoğu kişi bir taraftan sağlığını korumak , bir taraftan da adına tüketmektedir. Çörek otu yağından doğru bir şekilde faydalanmak için nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Büyük bir ihtimal herkesin kendine göre bir uygulama metottu vardır. Dilerseniz gelin bir de işin uzmanlarından olan Uzmanı Arzu Karabulut‘un bu konudaki önerilerine bir göz atalım.

Beslenme Uzmanı Arzu Karabulut ; sağlıklı bir şekilde vermek için çörek otu yağının yardımcı olduğunu söylüyor. Çörek otu yağı içerisinde vücudumuzun ihtiyacı olan A vitamini, B vitamini ve minarelerin yanı sıra fosfor, demir ve magnezyum da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra vücudun insülin hormon dengesini sağlayarak tokluk hissi uyandırarak vermeye yardımcı oluyor.

çörek otu yağı zayıflatır mı

Çörek otu yağı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri sabah aç karnına içilirse, daha fazla kilo verilir mi ?

Arzu Karabulut’ta göre bu düşünce kısmen doğrudur. Eğer herhangi bir mide rahatsızlığınız yok ise sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Tabi yağı içtikten sonra bir taraftan kendinizi kahvaltıya hazırlamak adına bir taraftan da midenizi güçlendirmek adına yağı içtikten sonra 1 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Çörek otu yağının faydaları arasında sadece zayıflama yok. Çörek otu yağı aynı zamanda saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Sivilce ve egzamaya da iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltı İçin Sağlıklı ve Pratik Tarifler başlıklı makalemizde çeşitli kahvaltı tarifleri, ve kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Depresyonla Mücadele ve Ceviz ile Zayıflama Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir