Depresyona Yakalanmamak İçin Neler Yapılabilir

Günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından bir tanesi olan depresyona yakalanmamak için yapması gerekenleri sizler için araştırdık. 

Depresyona Yakalanmamanın Yolları

Yaşam niteliğini epey negatif etkileyen çöküntü ciddi bir mesele olma yolunda ilerliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı meydana çıkan ve gidişatı rehabilitasyon ile muayene altına alınamadığında farklı sıhhat meseleleri da yanında getiren depresyona yakalanmamak için sizlere bir kaç önemli öneride bulunmak isteriz.

Yüzme Depresyona İyi Geliyor 

Bunların başında spor faaliyetleri geliyor. Düzenli uygulanan spor ve egzersizler beyindeki hormonların sıhhatli çalışmasını destekleyerek bireyin ruhsal bunalıma girme sayısını azaltmaktadır. 
Özellikle yüzme etkinliği bu vaziyeti yüzde 80 azaltmaktadır.  Ofis ortamında çalışanlarda daha fazla görünmeye başlayan bu rahatsızlığı önlemek için istirahat zamanlarını iyi değerlendirmek gerekliliğini altını çizen uzmanlar, bu saatler arasında bol bol temiz hava alınmasını da vurguluyor.

Doğru Beslenme Depresyon Üzerinde Oldukça Etkili 

Diğer ehemmiyetli mevzu ise doğru beslenmedir. Yeterli miktarda potasyum, kalsiyum ve vitamin alınarak bedenin direncini çoğaltmak lazım olur. Alınan bu ek takviyeler adale, sinir ve bağışıklık sistemlerini güçlendirerek bedeni ileri yaşlara hazırlamış gerçekleşir.  Sağlıksız beslenme yanında çoğu hastalık getirir.  Depresyonu tetikleyen bu rahatsızlıkların başında şişkinlik ve baş ağrısı gelir.

Bir önceki yazımız olan Chia Tohumunun Faydaları başlıklı makalemizde chia tohumu, chia tohumu nasıl tüketilir ve hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Sıcak Su İçmenin Yan Etkileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir