Detoks İçin Tüketilmesi Gereken 5 Detoks Yapıcı Gıda

kelimesini bugünlerde sık duymaya başladık. Bu 6 harf yan yana geldiği zaman akıllarda derhal seksi, ince bedenler ve emniyet dolu, neşeli bir ruh durumu canlanıyor. 
Ancak kimi kişiler içerisinde detoks, henüz ziyade açlık, çöküntü ve bıkkınlık gibi duyguları tetikliyor. 
Bu hususta negatif hisler taşıyanlar içerisinde iyi bir haberimiz var; detoks inşa etmek içerisinde hayatınızın belirli bir döneminde katı yiyeceklerden, çikolatadan hem de içkiden uzak durmanıza lüzum yok. 
Detoksu alışkanlığa dönüştürdüğünüz bir yaşam tipine sahip olmaya hüküm verdiğinizde, arındırıcı sebze-meyve sularıyla vedalaşıp, mükemmel bir bedene merhaba diyebilirsiniz. Hem de mutsuz olmadan.
Toksinlerden arınma sürecinde, bol bol vitamine, minerale ve detoks mucizesinin gerçekleşmesini gerçekleştiren enzimlere ihtiyaç olur. 
Detoks yapma, içeride hapsedilmiş toksinleri serbest bırakıp aut atmak içerisinde, vücudunuzun tüm sistemleriyle (lenf bezleri, sindirim, kardiyovasküler vb.) etkileşime geçerek yaptığı, vücudun tabii arınma mekanizmasıdır.
Günlük beslenme düzeninize katabileceğiniz en iyi 5 detoks yapıcı gıdayı, sizlere sunuyoruz.

evde detoks programı

Probiyotikler

Yediğiniz tüm yüksek gıda kıymetli besinlerin çözünmesini ve böylelikle size yararlı olan bölümleri henüz iyi özümsemenizi gerçekleştiren, kalifiye enzim karışımıdır. 
Sindiriminiz ne kadar iyi olursa, vücudunuz da o kadar iyi görünüm alır.

Yeşil Sebzeler

Klorofil yönünden varlıklı yeşil sebzeler (kanı arındırır ve toksinleri birleştirerek vücuttan atılmasını sağlar), bu arada cildinizin taze, genç ve parlak görünmesini gerçekleştiren antioksidanlarla doludur.

Otlar

Tıbbi otlar, tabii iyileştirici özellikleri hasebiyle doğu tıbbında asırlardır kullanılıyor. Güçlü bir bağışıklık sisteminden, düz bir karna, hem de parlak saçlara kadar, vücudunuzda birçok pozitif tesiri yaratıyorlar.

Superfoods (Süper Gıdalar)

Bedeninizin sindirim, yakma, onarma ve, evet, detoks yapmayla alakalı tabii yeteneklerini yine  kazanmasına yardım eder. Alkalileşme ile irin ve yangıları önlemeyi sağlar. 
Aynı vakitte defa çok miktarda savunucu antioksidanlara sahiptir.

Detoks Çayı

Zencefil, limon, meyankökü ve gül yaprakları sahibi olan çayları seçenek edin.

Detoks yapıcı meyve-sebze sularının sayesinde, toksinlerinizden arınmaya bugünden başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağır Metal Detoksu Nedir ? başlıklı makalemizde ve detoks hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Tarçınlı Çay Zayıflatır mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir