Göbekteki Fazla Kilodan Kurtulmanın 3 Yolu

Göbek çevrenizdeki kilolardan bir türlü kurtulamıyor musunuz? 3 basit tüyo ile düz bir karına sahip olmanın püf yolları…
İyi Yaşa platformunda önerilerde tespit edilen Diyetisyen ve Hayat Koçu Gizem Şeber, herkesin düz bir karına sahip olmak istediğinin altını çiziyor.
Bunun için kısa zamanlı bir çabadan çoğu, vakit ve emek harcamak gerekliliğini bildiren Şeber, “mükemmel bir karına sahip olmanın yolu sıhhatli beslenme ve derli toplu egzersizden geçse de bazen şunlar için ihtiyaç duyulan zaman kalmayabiliyor.
O ne vakittir beklediğiniz dost düğününde dilediğiniz elbiseye sığmak istiyorsak ya da sunumunuzun bulunduğu o iş toplantısında pantolonunuzun kat kat durmasını istemiyorsanız küçük birkaç tüyo ile günü kurtarabilirsiniz” diye konuştu.

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Uygulayabileceğiniz 3 Basit Tüyo:

1- Duruşunuzu Değiştirin

Gün içinde genellikle boyun ve sırt kaslarımıza yüklenerek duruyoruz.  Karın kaslarımız neredeyse hiç çalışmıyor.
Dengeli ve dik bir duruş karın kaslarınızı kullanmanızı sağlayacağı için karnınızı daha düz gösterecektir.
Gün içinde karın kaslarınızı hafif gergin tutmayı bağımlılık durumuna getirdiğinizde yanlızca boyun fıtığı riskiniz azalmaz, düzgün bir gövde posturü yakalayarak, daha düz görünen bir karına sahip bulunursunuz.

2- Su için

Düzenli su kullanımı sindirimin tam anlamıyla yapılmasını ve bedende kan dolaşımının derli toplu olmasını sağlar. Bu da şiş karnınızın ve ödemli bir vücudunuzun olmasını önler. Düzenli olarak günde 1,5 – 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

3- Rahatlayın

Stres bedende kimi hormonların sentezini değiştirerek daha fazla kabız olmanıza yol açar. Aynı vakitte stresle beraber çoğalan kortizol ile vücudunuz alarm vaziyetine geçer. Vücudunuzda şişkinlik hissettiğiniz an her gün sizi rahatlatacak olan bir aktivite ile 20 dakika uğraşmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Mide Botoksu ile Kilolara Veda Edin! başlıklı makalemizde beslenme, botoks ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Diyetlerde Yapılan En Büyük 3 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir