Hızlı Kilo Verdiren Sağlıklı Yiyecekler

Artık kilo verirken, aç kalma devri geçmişte kaldı. Sadece belli bir süre içinde adına yapılan şok diyetler, birbir gündemden düşerken, yerine hayat boyu uygulanabilen sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme yöntemleri günümüzde birçok diyetisyen tarafından önerilmektedir.

Peki, bir taraftan fazla kilolarımızdan kurtulmak, bel ve karın çevresinde oluşan yağları yakmak, vücudumuzdaki ödemleri atmak için ne yeyip, ne içmeliyiz ?

Öncelikle şunu aklımızdan çıkarmıyoruz. Sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmak, aynı zamanda ideal kilonuzu korumak adına hiçbir besin grubunu atlamayın. Her besin grubundan aşırıya kaçmamak şartıyla yeterli miktarda tüketin. yaparken mümkün oldukça sindirilmesi kolay ve besinler tüketin.

kilo verdiren 7 besin

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

Brokoli

Kilo vermeye yardımcı olan brokoli, aynı zamanda karaciğeri de temizliyor.

Yoğurt

Yoğurdu düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman yağ yakımını hızlandırdığını biliyor muydunuz ?

Nar

Bin derde deva nar. Hem kilo vermenize yardımcı olur. Hem hormonları dengeleme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir.

Enginar

Hem sağlığınızı korumak adına, hem de kilo vermenize yardımcı olması açısından enginar tüketmelisiniz. Enginar içerdiği ciarin sayesinde böbrek, bağırsak ve karaciğerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bir taraftan kalp hastalıklarına ve damar sertliğine karşı sizi korur.

Kiraz

Hazmı kolaylaştıran meyveler arasında yer alır.

Bamya 

Birçoğunuz belki bamya sevmiyordur. Ama bamya içerdiği yüksek lif oranı sayesinde uzun süre tokluk hissi verir. Zayıflamaya yardımcı olan bamya aynı zamanda depresyon ve stres azaltma özelliğine de sahip olduğunu biliyor muydunuz ?

Tere

Terenin kabızlığı giderici bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz ? Sindirim sistemi özellikle de bağırsaklar üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Bir önceki yazımız olan Nefes Tekniği ile Zayıflamak Mümkün mü ? başlıklı makalemizde bölgesel , kadim nefes tekniği ve kapalabhati nefes tekniği hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Diyet Granola Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir