Keto Diyeti Nedir? Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Bazı yıkıcı nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde ketojenik diyetleri destekleyen ketojenik ile zayıflayanlar ile ilgili pek çok araştırma vardır. Ama gerçekten kilo vermesine yardımcı olabilir mi? Evet, teoride özellikle ultra düşük kalorili versiyonlar kilo vermenize yardımcı olabilir. Ancak uzun vadeli, sürdürülebilir kilo kaybı, ketojenik zararları ve gelişmiş için uygun mu?

 

Keto diyet nedir? Keto diyet nasıl yapılır?
nedir? nasıl yapılır?

 

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Düzenlenmiş keto diyetlerinde, günde toplam kalorinin sadece% 10’u (yaklaşık 20 gram kadar) karbonhidratlardan,% 20’sinden protein ve% 70’i yağlardan gelir. Bedenlerimiz tercihen karbonhidratları enerji için kullandıkları için, onları kesmek, organları korumak için başka bir şey kullanmak zorunda olduğumuz anlamına gelir. Vücudumuz daha sonra kaslarımızda depolanan glikozu yakıt için glikojen olarak çevirir. En çokta ve arayan insanlar bulunmaktadır. ile ilgili ufak bir bilgilendirme yapmaya çalışacağız sizler için.

 

Kas glikojenini yıktığımızda başka ne olur? Tabiki su ağırlığını kaybederiz! Kaslarımız her glikojen gramı için yaklaşık 3 gram su depolar, yani yakıt için glikojen depolarına dokunduğumuzda hemen hemen kilo verebiliriz. Bu yüzden “sadece bir hafta içinde kilo veren biri!” Düşük karbonhidratlı bir plandan, su ağırlığını kaybetme olasılığı vardır;

 

Dahası, ketojenik diyet ile zayıflayanlar kilo kaybı için ketojenik diyetin etkinliğini inceleyen çalışmaların birkaç şüpheli benzerliği vardır. İlk olarak, keto diyetini aşırı düşük kalorili bir planla (günde 1000’in altında!) birlikte kullanırlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi epilepsi ketojenik yaptığınızda kilo kaybınızın gerçekten kilo kaybına neye neden olduğunu anlayabilecek misiniz? Bu da gerçek kilo kaybına neyin neden olduğunu belirlemeyi zorlaştırır. İkincisi, tüm yeme çoğunlukla kalbinin üzerinde uzun süreli bir etkisi olan doymuş yağ aylarca hindistan cevizi yağı ve tereyağı yemek ne ketojenik diyet zararları (ve sıkıcı) saymıyorum.

BENZER KONU:  Detoks Salatası Tarifi

Bir önceki yazımız olan Birkaç Kolay Adımda Ananas Nasıl Kesilir? başlıklı makalemizde ananas kabuklarını temizleme, ananas nasıl kesilir ve taze ananas nasıl kesilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir