Mide Botoksu ile Kilolara Veda Edin!

İştahınız sebebinden yapamıyorsunuz diye üzülmeyin! yalnızca kırışıklığa iyi gelmiyor aynı zamanda zayıflatmaya da yardımcı oluyor.

Mide Botoksu Nedir?

İdeal kiloda olmak estetik görüntüden ziyade sıhhat açasından da oldukça önemli. Çoğumuz bir türlü kurtulamadığımız 3-5 kilodan yana oldukça dertliyizdir. İştahı sebebinden diyet yapamayanların işleri bir hayli zor!
Peki, botoksun mideye de yapıldığını ve bunun tesirli bir iştah kesme tekniği olduğunu biliyor muydunuz? VM Medical Park Pendik Hastanesi Genel Cerrahi Eksperi Doç. Dr. Samet Yardımcı, bilhassa kadınların yüzünü güldürecek ‘’ ile ilgili oldukça önemli bulgular verdi.
Morbid obez olanlara yarar sağlamaz!

mide botoksu nedir
Mideye, botilinum zehirli madde (botoks) uygulanması endoskopik formül ile midenin belirli bölgelerine botoks enjekte edilmesi esasına dayanan oranla yeni bir verdirme tekniği.
Bu teknikte mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma müddeti gecikir ve hastada iştah kayıbı elde edilir.
Mide botoksu gerçekte kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu uygulama bir operasyon değildir.
Ancak hasta seçimi oldukça önemlidir.
Çünkü beden kitle indeksi 40’ın üstünde olan ve fakat operasyon ile muvaffakiyet elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok yararlı olmayacağını söylemek lazım olur.
Bu noktada çok kiloları olan fakat operasyon edilecek kadar obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar en uygun hasta grubunu oluşturur.
Midesinde ülser ya da gasrit olan hastalarda ise ilk olarak bu hastalıkların makul rehabilitasyonu gerçekleştirildikten ardından mide botoksu uygulanabilir.
Diyet yapmazsanız sonu hayal kırıklığı…
Botoks asal olarak ciltte kırışık azaltmak için uygulanan bir süreçtir.
Tehlikeli bir yan tesiri belirlenmemiştir.
Mide botoksu programı ise standart bir endoskopik prosedür olmasından literatürde bildirilmiş ehemmiyetli bir yan tesiri mevcut değildir.
Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan şahıslarda işlemin uygulanması makul değildir.
Mide botoksu da dahil olmak suretiyle hiç bir tekniğin kilo verdirme güvencesi bulunmadığı gibi mide botoksuna da mucizevi rehabilitasyon gibi davranmak yanlıştır.
Mide botoksunun iştahı azaltıcı tesiri bulunduğu ve diyete yardımcı bulunduğu bilinmekle birlikte, botoks programı ertesi yüksek karbonhidratla beslenen hastalarda başarısız olma olsılığı de sahip olunan.
Mide botoks işlemi 20 dakika sürüyor, tesiri 6 ay sürüyor.
Mide botoksu bir operasyon değil.
Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek uygulanan bir prosedür.
Anestezi doktoru ile birlikte uyutulan hastaya uygulana prosedürü ortalama 20 dakika sürer.
Uygulamanın sonrasında çoğunlukla 1-2 saatlik müşahede ardından şahıs hastanede yatmadan taburcu edilebilir.
Mide botoksunda sarfedilen faktör maddenin bütün tesiri 4-6 ay içerisinde vücuttan tamamiyle silinir.
Bu nedenle kalıcı bir hasar oluşturma olsılığı yoktur.
Gazlı meşrubat ve fast food yasak!
Mide botoks prosedürü yalnızca midenin düz kaslarına yapılır, sinir hücrelerine ve bağırsakların hareketine tesir etmez.
Dolayısıyla tembelliğini arttırmaz.
Mide botoksu ertesi size kalifiye hazırlanacak diyet ile bağırsakların işlevini gerçekleştirmesine yönelik besinlerin diyete eklenmesiyle bağırsak tembelliğinde düzelme de görülebilir.
Hastaların toplam ağırlığının yüzde 10-15 kadarını 3-6 maaş müddet içerisinde kaybetmesi beklenir.
Verilen kilo miktarı; yaş, metabolizma sürati ve uygulanan egzersiz sıklığına göre şahıstan şahsa değişiklik gösterecektir.
Fast food gibi süratli tüketilen besinler, gazlı içecekler tüketilmesi zararlıdır.

BENZER KONU:  Yağ Yakan 5 Besin

Bir önceki yazımız olan Depresyona Yakalanmamak İçin Neler Yapılabilir başlıklı makalemizde depresyon, depresyon tedavisi ve genel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir