Selülitlere Türk Kahvesi Masajı ile Veda Edin

Hanımların korkulu rüyası olan selülitler ile savaşmaya devam ediyoruz. Selülitten yana dertli olan hanımlar, gelin birlikte selülitten nasıl kurtulacağımızı öğrenebilirim. Ama önce konunun detayına geçmeden önce kendinize şöyle damak tadımıza hitap edecek bol köpüklü bir yapalım. Bir taraftan kahvemizi yudumlarken, bir taraftan da yazımızı okuyalım.

Türk Kahvesi Selülitte İyi Geliyor 

selülitleri yok eden Türk kahvesi masajı

tutkunları iyi bilirler, kahvenin içerisinde bulanan kafein hem uykusuzluğa iyi gelir, hem de sabahları içilen bir fincan yeni bir güne daha dinç ve enerji dolu başlamamıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra Türk kahvesi ile masaj yaparak selüliti önleyebileceğinizi biliyor muydunuz ? ” Nasıl mı ?”

Türk kahvesini masaj yolu ile cildinize uygular iseniz, içerdiği kafein kan dolaşımını hızlandırarak oluşumunu engeller. Daha önce kremi kullandıysanız, kremlerin içerisinde kafein olduğunu görmüşsünüzdür. Avuç avuç bu kremlere para dökeceğinize , son derece doğal yollarla ve bir o kadar ekonomik olan Türk kahvesini  tercih ederek vücudunuza masaj yapıp, oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları 

Türk kahvesinin telvesi bildiğiniz gibi ince tanecikli bir yapıma sahiptir. Bu tanecikli yapımı cildinizi ölü derilerden temizlemeye yardımcı olur. Düzenli uyguladığınız zaman kısa sürede daha pürüzsüz bir cilde aynı zamanda daha yumuşak bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Türk Kahvesi İle Selülit Masajı 

Yapmanız gereken tek şey içtiğiniz kahvenin telvesini küçük bir kasede biriktirerek işe başlıyoruz. Selülit olan bölgeniz için yeteri miktarda kahve telvesi biriktirdikten sonra o bölgeye masaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğer kahve telvesi biriktirmek uzun sürer diyorsanız, hemen kısa yoldan nasıl telveyi biriktireceğiniz konusunda bir öneride bulunalım. 

doğal yollarla selülitten kurtulun

Bir cezvenin içine büyük bir fincan su bırakın. Suyun içine 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyerek pişirin. Telve soğuduktan sonra masaj için kullanabilirsiniz. Selülitli bölgeye masaj yaparak telveyi sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından soğuk su ile o bölgeyi yıkanın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

BENZER KONU:  Kuru Ciltler İçin Temizleme Maskesi

Bir önceki yazımız olan Selülitte Karşı Ananaslı Mojito başlıklı makalemizde , ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir