Selülitsiz Güzel Bacaklar İçin 6 Basit Yöntem

Hemen hemen her bayanın ortak sorunlarından biri selülittir. Özellikle yaz aylarında daha bir sorun haline gelir. Peki, selülitlerden kurtulma ya da selülitleri önleme şansımız yok mu ? Tabi ki , var. Yapacağınız birkaç basit yöntemle selülitsiz güzel bacaklara kavuşabilirsiniz. Nasıl mı ? Hiç vakit kaybetmeden neler yapabileceğinizi maddeler haline sıralayalım.

Biliyorsunuz, bayanların vücut yapısına bağlı olarak selülitte bir yatkınlık söz konusudur. Tabi vücut yapısının yanı sıra , beslenme, hava kirliği, yeterince hareket etmemek , stres ve daha bir çok faktör selülitin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Hayat tarzınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle bunu önleyebilirsiniz.

Selülitsiz Güzel Bacaklar İçin 

Konun girişinde de belirttiğimiz üzere birkaç basit yöntemle selülitin oluşumunu önleyebilirsiniz.

1.Tempolu Yürüyüş

Hem açısından hem de bacaklarınızın daha düzgün görülmesi açısından her gün düzenli olarak 30 dakika tempolu yürüyüş yapın.

2. Su İçmeyi Alışkanlık Haline Getirin 

Bir taraftan vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmak, bir taraftan da parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için günde 2 litre alkali kaynak su için.

3. Detoks Çayı 

Ara öğünlerinizde ödem giderici ve karaciğer dostu detoks çayları tüketebilirsiniz. Tabi , bu çayı nasıl tüketeceğiniz konusunda mutlaka eczacınıza, aile hekiminize ya da doktorunuza sorun.

4. Yeşil Renkli Sebzeler 

Yemek alışkanlığınızda küçük bir değişiklik yaparak yeşil renkli sebzelere ağırlık vermelisiniz. Haftada en az 3 gün sebze ağırlıklı beslenebilirsiniz. Selülite iyi gelen sebzeler arasında ; kuşkonmaz – brokoli – bezelye – yeşil biberi sayabiliriz.

5. Bazı Meyveler Selülit Oluşturabiliyor

Bazı meyveler içerdiği şeker nedenlerinden dolayı oluşumuna zemin hazırlıyor. Muz – üzüm – mango gibi meyveler. Şeker oranı fazla olan meyveleri mümkün oldukça fazla tüketmemeye özen gösterin.

6. Hazır Gıdalardan Uzak Durun 

Başta abur cubur olmak üzere yağlı gıdalardan uzak durun.

BENZER KONU:  Kırışıklıklara Karşı En Etkili 4 Doğal Yüz Maskesi

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklara Karşı En Etkili 4 Doğal Yüz Maskesi başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir