Snob Diyeti

Sevgili takipçilerimiz sizlerinde bildiği gibi neredeyse hemen hemen hergün farklı bir , farklı bir şekli karşımıza çıkıyor. Sağlığına dikkat edenler, ya da farklı diyet yöntemlerini denemek isteyenlerin dilinde şimdilerde Snob Diyeti var.

Gün geçtikçe dilden dile dolaşan bu Snob Diyeti nedir, ne değildir, ne yenilir, ne içilir, nasıl uygulanır diye merak ettik ve siz sevgili takipçilerimiz için bu diyeti mercek altına aldık.

Snob Diyeti

Aslında bu diyet farklı adlarla diyet dünyasında dolaşıyor. Yaygın olarak bilinen isimleri arasında ” ” ”kaliteryan ” ” zengin kız diyeti ” yer almakta.

Snob Diyeti ya da Türkçesi ile şımarık kız diyeti, şuana kadar alışılagelmiş birbirinde benzer özellikleri olan diyet programların ezberini bozan cinsten. Diyet yapanlar iyi bilirler, bazı diyet şekerden uzak durulmasını söylerken, bazılar yağdan uzak durulmasını söyler. Birinde bir besin grubu yasak iken, diğerinde başka bir besin grubu daha baskındır. Peki, bu diyette ön planda ?

Bu diyet programında her şey serbest . Evet yanlış okumadınız şekerden tutunda, tatlıya kadar her şeyi yiyebilirsiniz. Tabi tek bir şartla ! Yediğiniz içtiğiniz her şey kaliteli olmalı. Kalitesiz gıdalar ile sağlığınızı bozmak yerine, kaliteli gıdalar tüketerek hem sağlığınızı korumuş olacaksınız. Hem de istediğiniz her şeyi gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bizce oldukça iyi bir diyet. Bu diyette dikkat etmemiz gereken tek şey sağlığımızı koruyan, kaliteli yiyecek ve içecekleri tüketmektir.

Bir önceki yazımız olan Tatlı Krizini Bastıracak İçecek başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Tatlı Krizini Bastıracak İçecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir