Soğuk Sütün Güneş Yanığına Faydası

Güneş yanığında, DNA’nız UV ışığından zarar görür ve bu da bir cilt hücresinin ölmesine neden olabilir. Bu da, kızarıklığa, iltihaba, şişmeye ve ağrılığa neden olan pro-inflamatuar proteinlerin salınmasına yol açar.

 

Birçoğumuz acıyı hafifletmeye yardımcı olmak için diyerek kullanırız. Ancak buzdolabınız aslında herhangi bir normal buz paketinden daha iyi olan güçlü bir ev ilacı içerir. Bir dahaki sefere, yolları şu şekilde biraz yağsız sütte bir bezin ıslanmasını ve soğuk bir kompres olarak kullanmayı deneyin.

 

Soğuk sütün güneş yanığına faydası
Soğuk sütün güneş yanığına faydası

 

Soğuk süt, cilt kuruluğuna ve güneş yanığına yardımcı oluyor

Sütte A ve D vitamini, cildin iyileşmesine yardımcı olabilecek güneş yanığına ne iyi gelir sorusunun basit cevabı  antioksidan yanık kremi. Sütün içindeki laktik asit, ölü deri hücrelerinin bir kısmının soyulmasına yardımcı olabilir.

 

Yoğurt, güneş yanığına faydalı mı? Yanıklara ne iyi gelir?

Sütün dışında yoğurt güneş yanığına faydası var mı? Süt, yanıklara ne iyi gelir? güneş yanığına yardımcı olabilecek tek çözüm maddesi değil. Yoğurt benzer bir etki sağlar ve antioksidanlarla paketlenmiş siyah çay veya yumuşatıcı yulaf ezmesi banyoları da iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Güneş Yanığından Kurtulma Yolları başlıklı makalemizde güneş yanığına ne iyi gelir, yanık kremi ve yanıklara ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Kırışıklıklara Karşı En Etkili 4 Doğal Yüz Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir