Yağ Yakan 5 Besin

Yediğimiz bazı besinler bir taraftan metabolizmamızın hızlı çalışmasına yardımcı olurken, bir taraftan da uzun süre tokluk hissi sağladığından dolayı, vücudumuzdaki yağları yakıp, sağlıklı bir şekilde kilo vermemize yardımcı olur.

Bu yazımızda yağ yakan besinler ile nasıl sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz, onların püf noktalarını sizlerle paylaşacağız. Konumuza göz atmanızı öneririz.

Memorial Bahçelievler Hastanesi ve Bölümü’nden Dyt. Aslıhan Altuntaş ‘ a göre birazdan sizlerle paylaşacağımız 5 besin hem sağlıklı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak , hem de kilo vermenizi kolaylaştıracak.

 Yağ Yakan Besinler 

1.Yoğurt

Yoğurt içinde bulundurduğu yararlı bakteriler sayesinde, sindiriminizi düzenlemeye yardımcı olur, aynı zamanda yağ yakımını destekler. Yoğurt özellikle , karın bölgesini yağları yakımında etkilidir.

2.Kırmızı Biber

Eğer aşırı yemek yemekten şikayetçi iseniz, sizlere kırmızı biber tüketmenizi öneririz. Kırmızı biber içerdiği kapsaisin maddesi sayesinde yemeklere farklı bir lezzet katarken, aynı zamanda tokluk hissi de vermektedir.

3.Zerdeçal

yağ yakıcı baharatlar zerdeçal

Bin derde deva bitkiler arasında yer alan zerdeçal, bağırsak hareketlerini hızlandırarak bir taraftan sindirime yardımcı olurken, bir taraftan da yağların yakılmasına büyük destek olur. Aynı zamanda yağ yakımına destek olduğu gibi kan şekerinin dengelenmesine de yardımcı olur. Bunların yanı sıra yağ hücrelerin birikmesini de engeller.

4.Fıstık Ezmesi

Şekersiz bir yemek kaşığı fıstık ezmesi , tokluk sürecini uzattığı gibi, kan şekerini dengeleme ve yağ yakımını hızlandırmaya da yardımcı olur.

5.Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yağı yağı ne işe yarar

İçerdiği orta zincirli yağ asitleri (MTC ) içerir. Diğer yağlar ile karşılaştırdığımızda farklı bir metabolizması vardır. Yağ yakımını hızlandırmak için 1 kaşık Hindistan cevizi yağını sütte ve kahveye karıştırarak içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarçınlı Sütle Göbek Yağlarınızdan Kurtulun başlıklı makalemizde , ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

BENZER KONU:  Fresh Salata Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir